Редактор Чемпіона: В Україні немає очікувань щодо Ломаченка.

Редактор Чемпіона Олександр Булава вважає, що Василь ще не заслужив на потрапляння до Залу боксерської слави.

Нещодавно боксерський експерт Майк Коппінджер висловив думку про можливий завершення кар'єри Василя Ломаченка. Разом з Олександром Булавою ми вирішили проаналізувати, чи дійсно настав час для Василя піти з рингу, які помилки він зробив під час своєї боксерської кар'єри та які перспективи можуть чекати на Ломаченка в майбутньому.

- Пане Олександре, чи варто Василю вішати рукавички на цвях прямо зараз? Чи є сенс провести ще один бій у ранзі чинного чемпіона світу?

- Попри те, що у Ломаченка доволі серйозний вік як для його вагової категорії, вважаю, що, як мінімум захистити чемпіонський титул у нього є шанс. За рахунок техніки та боксерського розуму Лома ще здатен перемогти найсильніших суперників. А взявши до уваги його останній бій з Камбососом, він здатний рівномірно розподілити сили на увесь поєдинок.

Чи увійде Ломаченко до боксерського залу слави, де вже присутні Віталій і Володимир Клички? Якщо так, то коли це може статися?

- Василь справді унікальний боксер, дворазовий олімпійський чемпіон, який ще й став чемпіоном в професійному боксі. Неодноразовий лідер рейтингу P4P. Однак якщо він завершить кар'єру прямо зараз, цього буде недостатньо. Йому необхідно провести як мінімум ще один гучний бій, щоб якось компенсувати поразки від Девіна Гейні та Теофімо Лопеса.

Якщо узагальнити кар'єру Василя, в якій сфері він досягнув найбільших успіхів: в аматорському боксі чи на професійному ринку?

На любительському рівні він досягнув всіх можливих висот. Можливо, саме тому у професіоналів виникли завищені сподівання, адже всі очікували, що він незабаром стане беззаперечним чемпіоном світу.

Чи вплинуло на результати Ломаченка на професійному рингу те, що він залишився в аматорському боксі на другий олімпійський цикл (2008-2012)? Чи можна вважати це стратегічним прорахунком з боку Василя та його батька?

На мою думку, це була його промашка. Якби Василь почав свою кар'єру у професійному боксі раніше, він міг би швидше досягти титульного бою за звання абсолютного чемпіона світу.

Чи варто було Ломаченку змінювати свого батька на посаді тренера при переході в професійний бокс? Ми пам'ятаємо, що у своєму другому бою на професійному рингу, де на кону був чемпіонський титул, Василь зазнав поразки, значною мірою через недосвідченість Анатолія Ломаченка, який тоді лише починав свою кар'єру в професійному боксі.

На мою думку, батько є найкращим наставником для нього. Він вміє розкрити всі його сильні якості.

Інший тренер? Якби його команда взяла досвідченого фахівця на старті професійної кар'єри Ломаченка, можливо Василь швидше б інтегрувався у профі та уникнув непотрібних поразок. Однак тут не вгадаєш, чи знайшов би боксер спільну мову з іншим спеціалістом.

Які перспективи чекають на Ломаченка в Україні? Чи залишиться він на узбіччі з "православ'ям у голові", чи, можливо, раціональність переможе, як це сталося на початку повномасштабної війни з Олександром Усиком?

Що ж, прямо кажучи, його тут ніхто не чекає. Від початку масштабного вторгнення Росії ми так і не змогли визначити, на чиєму він боці. Незважаючи на численні зауваження, Лома не зміг зробити жодних висновків.

Мені важко уявити, що має статися на третьому році війни, аби Ломаченко висловив осуд щодо дій Росії.

Максим Розенко, володар титулу чемпіона.

Related posts