Валентин ПОЛТАВЕЦЬ висловив впевненість у тому, що українська команда здобуде перемогу над чехами.
У Вроцлаві сподіваються лише на тріумф.
Перемога української збірної над Грузією в третьому турі Ліги націй з рахунком 1:0 пробудила надії на успішний результат у боротьбі за перше місце. Проте, для досягнення цієї мети команді Сергія Реброва необхідно виграти в наступних трьох матчах.
Колишній футболіст запорізького "Металурга", дніпропетровського "Дніпра", київського "Арсенала" та одеського "Чорноморця", а тепер тренер Валентин Полтавець поділився своїми думками про матч національної команди України проти Грузії на Sport.ua.
Які моменти найбільше вразили чи здивували вас під час матчу між Україною та Грузією?
- Ставлення наших хлопців до справи та сам результат – це те, чого ми всі давно очікували, - зазначив він. - Перемога української збірної принесла нам радість, адже грузини залишаються лідерами групи. Особливо цінною ця перемога стала після двох перших матчів на турнірі, адже багато скептиків почали робити поспішні висновки про те, що наша команда "не та". Тому минулої п'ятниці ми були задоволені і рівнем гри, і результатом.
Яка лінія нашої команди, на вашу думку, найбільше заслуговує на визнання?
Безсумнівно: захисна стратегія. Якщо команда завершила гру без пропущених голів і при цьому змогла забити, це свідчить про успішну роботу. У футболі це аксіома: якщо не підпускаєш суперника до своїх воріт, то, принаймні, не зазнаєш поразки.
- Чи може стати перемога над Грузією психологічним важелем, який позитивним чином вплине на футболістів збірної України?
- Безперечно. Я вже казав вище, що збірна Грузії - лідер групи. Нічийний результат у цій зустрічі ставив під сумнів шанси нашої команди у боротьбі за перше місце. Однозначно: перемога нам була потрібна кров з носу, і як ковток свіжого повітря. І добре, що ми її досягли. Тож зараз збірній України буде психологічно легше грати.
- Стартові матчі або навіть першу частину турнірної дистанції відбору наша національна команда провалює, а потім героїчними зусиллями намагається надолужити згаяне. Як гадаєте, чому так відбувається?
Не можна стверджувати, що причина полягає в недооцінці опонентів. Ми повільно адаптуємося, звикаємо до конкурентів та специфіки турніру. Саме тому ми вирішуємо свої проблеми безпосередньо під час змагань.
Можливо, причина полягає в тому, що футболісти стали менш вимогливими до власних стандартів?
Щоб дати відповідь на це питання, слід заглибитися у внутрішню динаміку команди. Без цього аналізу ми не можемо обговорювати ситуацію. Очевидно, якщо гравець не реалізував певні моменти раніше, але через два тижні починає це робити, не можна стверджувати, що він досяг нового рівня фізичної підготовки чи вдосконалив свої навички. Наші футболісти володіють майстерністю, адже багато з них виступають у відомих європейських клубах. Можливо, причина криється в тому, що суперники налаштовуються на матчі зі збірною України. Наша національна команда тепер сприймається зовсім по-іншому, як лідер і фаворит. Можливо, у деяких аспектах нам справді не вистачає концентрації. Але в критичних ситуаціях, коли немає можливості відступити, ми зазвичай досягаємо поставлених цілей.
Як, на вашу думку, пройде наступний матч нашої команди проти Чехії?
Я впевнений, що ми здобудемо перемогу. Перемога над Грузією надихнула нашу команду. Гадаю, фінальний результат буде 2:0.
Нещодавно капітан чеської національної команди Томаш Соучек висловив свої сподівання щодо майбутнього матчу Ліги націй проти збірної України, який заплановано на 14 жовтня у польському місті Вроцлав.