Історичний огляд виступів збірної України з футзалу на світових першостях.

Перед початком виступу збірної України з футзалу на чемпіонаті світу 2024 року в Узбекистані давайте згадаємо про попередні участі національної команди у світових турнірах.

Як повідомляє УАФ, збірна України з футзалу вже п'ять разів брала участь у фінальних етапах світових чемпіонатів, інформує Укрінформ.

Іспанія, рік 1996

Уперше це сталося 1996 року в Іспанії, де на Україну чекало найвище її досягнення - четверте місце. Тоді в першому груповому раунді наша команда посіла другу позицію, випередивши Єгипет та Австралію, та вийшла до другого етапу, де знов-таки була другою - вищою за Уругвай та Нідерланди. На жаль, у півфіналі українці поступилися іспанцям - 1:4.

1. Іспанія - 9 балів. 2. Україна - 6 балів. 3. Єгипет - 3 бали. 4. Австралія - 0 балів.

1. Бразилія - 7 балів. 2. Україна - 5 балів. 3. Уругвай - 3 бали. 4. Нідерланди - 1 бал.

У 2004 році збірна України з футзалу вдруге в історії пробилася до фінальної стадії чемпіонату світу, який проходив на Тайвані. Наша команда завершила змагання на шостій позиції. Українці змогли успішно подолати перший груповий етап, залишивши позаду команди Єгипту та Тайваню. Проте на другому етапі "синьо-жовті" зайняли третє місце, поступившись лише Бразилії та Аргентині, причому остання обійшла їх лише за різницею забитих і пропущених м'ячів.

1. Іспанія - 9 очок. 2. Україна - 6 очок. 3. Єгипет - 3 очки. 4. Тайвань - 0 очок.

1. Бразилія - 9 очок. 2. Аргентина - 4 очки. 3. Україна - 4 очки. 4. США - 0 очок.

Бразилія-2008

Наступним світовим турніром для української збірної з футзалу став чемпіонат 2008 року, що проходив у Бразилії. Наша команда блискуче виступила на першому етапі, зайнявши перше місце у своїй групі з трьома перемогами та однією нічиєю. Однак, у другому раунді справи пішли зовсім інакше - три матчі, жодної перемоги, і останнє місце у групі. В підсумку, українці фінішували на восьмому місці.

1. Україна - 10 очок. 2. Аргентина - 10 очок. 3. Гватемала - 6 очок. 4. Єгипет - 3 очки. 5. Китай - 0 очок.

1. Бразилія - 9 балів. 2. Італія - 4 бали. 3. Іран - 4 бали. 4. Україна - 0 балів.

Таїланд 2012 року

Наступним світовим форумом, в якому брала участь збірна України з футзалу, став чемпіонат у Таїланді 2012 року. На цій першості синьо-жовтим до повторення свого найкращого досягнення не вистачило лише кроку -- підсумкове п'яте місце. Українці відмінно подолали груповий раунд, посівши першу сходинку у своєму квартеті - дві перемоги й одна нічия. Наша команда вийшла в 1/8 фіналу можна переписати як "перша стадія плей-оф" або "етап 1/8 фіналу"., де переграла Японію. А от у чвертьфіналі збірна України поступилася Колумбії й вибула з боротьби за медалі.

1. Україна - 7 балів. 2. Парагвай - 4 бали. 3. Таїланд - 3 бали. 4. Коста-Рика - 3 бали.

І вп'яте збірна України завітала на чемпіонат світу з футзалу 2016 року, приїхавши в гості до свого кривдника на попередньому мундіалі -- Колумбії. Цей виступ синьо-жовтих став найгіршим у їхній історії -- 13-те підсумкове місце. Хоча у груповому раунді українці виступили непогано, посівши друге місце й поступившись лише тодішнім чинним чемпіонам світу - бразильцям. Та й в 1/8 фіналу можна переписати як "перша стадія плей-оф" або "етап 1/8 фіналу". наша збірна теж змогла нав'язати гідну боротьбу Аргентині і програла лише в овертаймі.

1. Бразилія - 9 балів. 2. Україна - 6 балів. 3. Австралія - 3 бали. 4. Мозамбік - 0 балів.

1/8 фіналу можна переписати як "перша стадія плей-оф" або "етап 1/8 фіналу".

Україна -- Аргентина - 0:1 (додатковий час).

Related posts