Де Брюйне: Для УЄФА та ФІФА фінансові інтереси мають більшу вагу, ніж самі футболісти.
Капітан Манчестер Сіті прокоментував питання щільності ігрового графіка.
Гравець Манчестер Сіті та національної команди Бельгії Кевін Де Брюйне висловив свою незгоду щодо дій УЄФА і ФІФА.
Він вважає, що футбольні асоціації ігнорують потреби гравців, все більше ускладнюючи і заповнюючи графік матчів.
"Справжня складність постане після завершення Клубного чемпіонату світу. Відомо, що між фіналом КЧС та стартом першого матчу АПЛ пройде всього три тижні. Отже, у нас є три тижні для відновлення та підготовки до ще 80 матчів," - наводить слова гравця ESPN.
У липні профспілка футболістів FIFPRO заявила, що подає скаргу в антимонопольні органи ЄС у зв'язку з календарем міжнародних матчів ФІФА.
У звіті, представленому FIFPRO, зазначається, що окремі футболісти отримують лише 12% часу від року для відпочинку. Це є наслідком того, що організатори турнірів не приділяють достатньої уваги добробуту спортсменів.
Читайте також: Атлетіко хоче зберегти Грізманна, але не заважатиме, якщо він захоче піти
"Цілком ймовірно, що в цьому році все складеться вдало, проте в наступному можуть з'явитися труднощі. Асоціація професійних футболістів Англії разом з іншими гравецькими організаціями активно шукають можливі виходи з ситуації."
Проблема полягає в тому, що УЄФА та ФІФА все ще впроваджують нові матчі, і хоча ми можемо висловлювати своє занепокоєння, рішення досі не знайдено. Схоже, що фінансова вигода переважає над думками самих гравців.
У звіті Міжнародного центру спортивних досліджень (CIES) зазначається, що не існує переконливих свідчень щодо зростання фізичного навантаження на професійних спортсменів з початку 2000-х років.
У Швейцарії існує незалежний дослідницький центр, який був створений у 1995 році в результаті співпраці з ФІФА. Він повідомив, що у сезоні 2023/24 Манчестер Сіті зіграв близько 63% своїх офіційних поєдинків у турнірах, організованих даною лігою.
Клубні товариські зустрічі становили 4,8% від усіх матчів "містян", в той час як поєдинки, організовані ФІФА, складали 3,2%, а матчі під егідою УЄФА - 17,7%.